The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Our News
Poziv za podizanje kapaciteta organizacijama civilnog društva koje se bave pitanjima životne sredine i klimatskih promena u Srbiji
Cilj obuka je osnaživanje programskih, finansijskih i operativnih kapaciteta organizacija.
Obuke će biti prilagođene potrebama svake organizacije, nakon ustanovljene procene potreba.
Procena kapaciteta organizacije će se vršiti na osnovu rezultata Upitnika o definisanju potreba organizacije, nakon čega će svaka zainteresovana organizacija dobiti preporuke od predstavnika WWF Adria Srbija za unapređenje kapaciteta organizacije i biće pozvana da učestvuje u prilagođenim obukama.
Ukoliko ste zainteresovani da se prijavite za navedeni program, molim vas unesite osnovne podatke organizacije na sledećem linku i popunite Upitnik o definisanju potreba organizacije, a mi ćemo vas kontaktirati u narednom periodu.
Povećanje ekoloških problema, zajedno sa nedavnom ekspanzijom ekoloških pokreta donosi životnu sredinu i klimatska pitanja i politike u fokus šire javnosti.
Srbija je kroz proces pristupanja EU razvila relativno solidan strateški i pravni okvir za životnu sredinu i klimatske promene. Međutim, implementacija razvijenih politika je slaba, i rezultira različitim ekološkim problemima kao npr. neadekvatno upravljanje otpadom, zagađenje vazduha i vode, neodrživo korišćenje prirodnih resursa i neefikasna zaštita prirodnih vrednosti. Proliferacija ovih problema izazvala je porast broja lokalnih organizacija i inicijativa koje pokušavaju da utiču na politiku zaštite životne sredine, ali i dalje na nedovoljnom nivou. Kapaciteti, interesi i okolnosti organizacija civilnog društva u Srbiji i lokalnih zajednica su različite i postoji potreba za fleksibilnim i prilagodljivim mehanizmima za podršku i razvoj kapaciteta, što su glavni izazovi zabeleženi u prethodnom periodu. Trenutno stanje organizacija civilnog društva u Srbiji generalno nije povoljan jer samo nekoliko organizacija ima kapacitete za to da se efektivno angažuje i utiče na politike i donošenje odluka, dok većina organizacija civilnog društva zasniva svoj rad na aktivizmu i imaju skromne kapacitete za angažovanje ili uticaj na javne procese.
Ova stranica načinjena je i održava se uz finansijsku pomoć Evropske unije. Za njenu sadržinu isključivo je odgovoran ugovarač projekata
Akcije Srbije za bezbednu životnu sredinu, prirodu i klimu – Bezbedna priroda i klima
Program je podržan od strane Evropske komisije, u okviru Programa podrške civilnom društvu.